Більярд

У студентів Хмельницького національного університету також є можливість займатись більярдним спортом та приймати участь у офіційних змаганнях. Організовує та навчає студентів доцент кафедри Охорони праці та безпеки життєдіяльності Соколан Юлія Сергіївна – кандидат в майстри спорту з більярду.

 

Чемпіонат міста Хмельницького серед студентів та викладачів ВНЗ

Двічі на рік на базі більярдного клубу «СВ» проводяться змагання серед студентів та викладачів ВНЗ міста Хмельницького. Команда Хмельницького національного університету вже більше 10 років приймає участь у цих змаганнях та завжди посідає призові місця.

Змагання проводяться в трьох різних категоріях:

  1. Команди вищих навчальних закладів (склад команди – 5 студентів). Гра – вільна піраміда (російський більярд).
  2. Студентки в особистому заліку. Гра – пул, Вісімка (більш відома серед студентів як «Американка»)
  3. Викладачі в особистому заліку. Гра – вільна піраміда (російський більярд).

Призери команди ХНУ в 2016 році

(Лавренюк Артем, Шумельчик Вадим, Поплавський Сергій, Соколан Юлія, Вовк Тарас, Кордонець Олександр)

 

В більярд грають не тільки хлопці! Наші студентки Приймак Юлія та Яцюк Богдана в 2017 році посіли відповідно 1 та 3 місце серед 15 учасниць турніру.

Деякі із студентів почали більш серйозно займатися більярдом після турнірів серед студентів міста Хмельницького. На фото Яцюк Богдана (зліва), студентка Хмельницького національного університету з Половінчук Катериною (справа), майстром спорту міжнародного класу, срібною призеркою Чемпіонату Європи на змаганнях у м. Києві – II етап Кубку України з пулу.

 

XIII всеукраїнська літня універсіада з більярдного спорту

З 7 по 9 квітня в м. Києві на базі Національного університету фізичного виховання і спорту пройшли фінальні змагання з більярдного спорту. Примітним є те, що більярдний спорт вперше було включено до програми літньої універсіади України і наші студенти стали учасниками цих престижних змагань. Змагання з більярдного спорту проводились з Пулу, дисципліна «Дев’ятка».

На відкритті змагань були присутні представники Міністерства освіти України, суддя міжнародної категорії Ковтун Ігор Васильович, ректор Національного авіаційного університету, а також представники Федерації спортивного більярду Україні (ФСБУ).

На перший більярдний турнір Універсіади було заявлено 6 команд ВНЗ з 5 областей, серед яких також була команда Хмельницького національного університету. До складу команди з більярдного спорту увійшли шість студентів:
КордонецьОлександр – студент гр.КІ2-12-1, ФПКТС
Поплавський Сергій – студент гр. КІ-14-2, ФПКТС
Вовк Тарас – студент гр. ІМ-14-1, ФІМ
Новицька Катерина – студентка гр. ДЗН-13-1, ФТД
Приймак Юлія – студентка гр. ВВм-12-1, ФТД
Яцюк Богдана – студентка гр. ХІМ-15-1, ФТД

 

Незважаючи на високу кваліфікацію суперників, наші студенти гідно представили наш навчальний заклад – кожен приніс залікові очки.

Поплавський Сергій та Кордонець Олександр розділили 9-12 місця і здобули по 16 очок, Вовк Тарас посів 17 місце і приніс нашому університету 8 очок.

Більш успішними стали виступи наших дівчат: Приймак Юлія піднялась на 5 місце – 25 очок, Новицька Катерина здобула 21 очко, посівши 7 місце;

Героїнею турніру стала Яцюк Богдана, яка подолала на своєму шляху до медалі одного кандидата і одного майстра спорту. Цим виступом Богдана доклала до нашої скарбнички 30 очок.

Загалом студенти принесли університету 116 очок і зайняли друге загальнокомандне місце, поступившись лише Київській області.

(Ссылка на полную новость – https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=23150)